İHRACAT RAKAMLARI (BİN USD)

KİB Gündem

 
HİNDİSTAN'DA TÜRK FINDIĞI TANITIMI HIZLI BAŞLADI
18 Mart 2024 Pazartesi
Dünyanın en büyük kuruyemiş pazarlarından biri konumunda yer alan Hindistan'ın Yeni Delhi şehrinde 7-11 Mart 2024 tarihleri arasında düzenlenen ve ülkenin en büyük gıda fuarı olan AAHAR'a “Türk Fındığı” markasıyla bir stant ile iştirak edilerek tanıtım faaliyetleri gerçekleştirildi.
Yazynyn devamy »
 
İHRACATÇILARIMIZI VE BANKALARI TEK NOKTADA BULUŞTURAN YENİ NESİL KEFALET UYGULAMASI "İGE KEFALET PORTALI" YAYINDA
25 Aralık 2023 Pazartesi
Kapsamlı veri ve ileri teknoloji kullanılarak hayata geçirilen bu yenilikçi uygulama sayesinde, kredi ihtiyacı olan bir ihracatçı kredi talebini aynı anda İGE ortağı olan tüm bankalara gönderebilmektedir.
Yazynyn devamy »
 
FINDIK İHRACATÇILARI FI EUROPE 2023 FUARI'NA KATILDI
8 Aralık 2023 Cuma
28-30 Kasım 2023 tarihleri arasında Almanya'nın Frankfurt şehrinde düzenlenen Food Ingredients (FI) Europe 2023 Fuarı'na Karadeniz ile İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birlikleri tarafından müşterek bir stant ile iştirak edilerek Türk fındığına ilişkin tanıtım faaliyetleri gerçekleştirildi.
Yazynyn devamy »
 
KARADENİZ İHRACATÇI BİRLİKLERİNDEN ÇİN'E TÜRK FINDIĞI ÇIKARMASI
14 Kasım 2023 Salı
Ticaret Bakanlığının “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (Ur-Ge) Proje Desteği” kapsamında Karadeniz İhracatçı Birlikleri (KİB) tarafından yürütülmekte olan Ur-Ge projesinin bu seneki son yurtdışı durağı Çin Halk Cumhuriyeti oldu.
Yazynyn devamy »
 
İSTANBUL SANAYİ ODASI 2022 YILINA İLİŞKİN TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞUNU AÇIKLADI
28 Eylül 2023 Perşembe
İSO 500 listesinde yer alan Birliğimiz üyelerini tebrik ederiz.
Yazynyn devamy »
 
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI
1 Eylül 2023 Cuma
Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Eski Başkanı Yusuf Ziya VAROL'u kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.
Yazynyn devamy »
 
JAPON ALICILAR KİB ORGANİZASYONUYLA FINDIK İHRACATÇILARIYLA BULUŞTU
31 Ağustos 2023 Perşembe
Ticaret Bakanlığının Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (Ur-Ge) Desteği çerçevesinde Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından yürütülen proje kapsamında 21-23 Ağustos 2023 tarihleri arasında bir alım heyeti programı düzenlendi.
Yazynyn devamy »
 
BUĞDAY UNU İHRACATÇILARI KİB ORGANİZASYONU İLE VENEZUELA'DA
26 Temmuz 2023 Çarşamba
Karadeniz Hububat-Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KHBYTMİB) organizasyonu ile 18-21 Haziran 2023 tarihleri arasında Venezuela'nın başkenti Karakas'a yönelik bir sektörel ticaret heyeti organizasyonu düzenlendi. Söz konusu Sektörel Ticaret Heyeti'ne Buğday Unu ihracatçısı 6 Türk firma iştirak etti.
Yazynyn devamy »
 
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI
22 Mayıs 2023 Pazartesi
Genel Sekreterliğimiz personeli Ahmet Emin SOYDAN'ın vefatı nedeniyle büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
Yazynyn devamy »
 
TÜRK FINDIĞI ŞEKERLEME SEKTÖRÜNÜN EN PRESTİJLİ FUARINDA TANITILDI
26 Temmuz 2023 Çarşamba
23-25 Nisan 2023 tarihleri arasında Almanya'nın Köln şehrinde düzenlenen ISM 2023 Fuarı'na Karadeniz ile İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birlikleri tarafından müşterek bir stant ile iştirak edilerek Türk fındığına ilişkin tanıtım faaliyetleri gerçekleştirildi. 80'i Türkiye'den olmak üzere 1.274 firma söz konusu fuarda katılımcı olarak yer alırken, söz konusu fuarı 135 farklı ülkeden 25.000 civarında gıda profesyoneli ziyaret etti.
Yazynyn devamy »
 
ETİYOPYA'DA TÜRKİYE RÜZGARI
14 Nisan 2023 Cuma
T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Karadeniz İhracatçı Birlikleri (KİB) organizasyonu ile 20-24 Mart 2023 tarihleri arasında Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'ya yönelik genel bir ticaret heyeti organizasyonu düzenlendi.
Yazynyn devamy »
 
FINDIK İHRACATINDA YENİ HEDEF HİNDİSTAN
14 Nisan 2023 Cuma
Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) tarafından, 13-15 Mart 2023 tarihleri arasında, 1.4 milyara yakın nüfusuyla dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan'a bir sektörel ticaret heyeti organizasyonu düzenlendi.
Yazynyn devamy »
 
GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
7 Şubat 2023 Salı
Yazynyn devamy »
 
Etiyopya Genel Nitelikli Ticaret Heyeti
11 Ocak 2023 Çarşamba
T.C. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinasyonu ve Genel Sekreterliğimiz organizasyonu ile 20-24 Mart 2023 tarihleri arasında Etiyopya'ya yönelik tüm sektörleri kapsayan genel nitelikli bir Ticaret Heyeti gerçekleştirilecektir.
Yazynyn devamy »
 
TÜRK FINDIĞI FI EUROPE FUARI'NDA TANITILDI
12 Aralık 2022 Pazartesi
Sektörün en prestijli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen ve dünya gıda endüstrisi profesyonellerini bir çatı altında toplayan Food Ingredients (FI) Europe 2022 Fuarı'na bir stant ile iştirak edilerek Türk fındığına ilişkin tanıtım faaliyetleri gerçekleştirildi.
Yazynyn devamy »
 
KHBYTMİB Yönetim Kurulu Eski Başkanı Sn. Fahrettin ULUSOY'u kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz.
25 Kasım 2022 Cuma
Yazynyn devamy »
 
SİAL PARİS FUARI'NDA TÜRK FINDIĞINA YOĞUN İLGİ
24 Ekim 2022 Pazartesi
15-19 Ekim 2022 tarihleri arasında Fransa'nın Paris şehrinde düzenlenen Sial Paris Fuarı'na Karadeniz ile İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birlikleri tarafından müşterek bir stant ile iştirak edilerek Türk fındığına ilişkin tanıtım faaliyetleri gerçekleştirildi.
Yazynyn devamy »
 
Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği İstişare Toplantılarına Devam Ediyor
22 Temmuz 2022 Cuma
Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) 21.07.2022 tarihinde Ordu'da fındık ihracatçılarına yönelik istişare toplantısı düzenledi.
Yazynyn devamy »
 
Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliğinden Giresun'da İstişare Toplantısı
24 Haziran 2022 Cuma
Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) tarafından, Giresun'da yerleşik fındık ihracatçılarına yönelik olarak 23 Haziran 2022 tarihinde yemekli bir istişare toplantısı organize edildi.
Yazynyn devamy »