İHRACAT RAKAMLARI (BİN USD)

AĞUSTOS AYI İHRACAT RAKAMLARI BASIN AÇIKLAMASI VE 2016-2017 FINDIK İHRACAT SEZONU AÇILIŞ TÖRENİ

AĞUSTOS AYI İHRACAT RAKAMLARI BASIN AÇIKLAMASI VE 2016-2017 FINDIK İHRACAT SEZONU AÇILIŞ TÖRENİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi, (TİM) Ağustos ayı İhracat Rakamlarını Giresun'da kamuoyuna duyurdu.

Giresun Valisi Sn. Hasan Karahan, Giresun Milletvekilleri Sn. Sabri Öztürk ve Sn. Cemal Öztürk, Giresun Belediye Başkanı Sn. Kerim Aksu ile Fındık Tanıtım Grubu ve Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Sn. İlyas Edip Sevinç'in açılış konuşmalarını takiben TİM Başkanı Sn. Mehmet Büyükekşi tarafından gerçekleştirilen Ağustos ayı İhracat Rakamları Basın Açıklamasının ardından 2016-2017 Fındık İhracat Sezonu Açılış Töreni de düzenlendi.

Fındık Tanıtım Grubu organizasyonunda gerçekleştirilen ve oldukça yoğun ilgi gösterilen sözkonusu açılış törenine birçok sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Karadeniz ile İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Üyeleri, ulusal ve yerel basın mensupları da iştirak etti.

Sözkonusu etkinlik sırasında, Merkez Bankası tarafından 1952 yılında bastırılan 5 Türk Lirası banknotun üzerinde yer alan fındık toplayan kızların yer aldığı fotoğrafın canlandırılması sağlandı ve katılımcılar tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı.


İlgili Resimler