İHRACAT RAKAMLARI (BİN USD)

Etiyopya Genel Nitelikli Ticaret Heyeti

T.C. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinasyonu ve Genel Sekreterliğimiz organizasyonu ile 20-24 Mart 2023 tarihleri arasında Etiyopya'ya yönelik, tüm sektörleri kapsayan genel nitelikli bir Ticaret Heyeti gerçekleştirilecektir. Addis Ababa şehrini kapsayacak söz konusu organizasyona Etiyopya'dan iş insanları davet edilerek nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Söz konusu ticaret heyetine başvuru için son tarih 20 Ocak 2023 Cuma günü mesai saati bitimidir. Bu tarihe kadar, https://delegations.tim.org.tr/event/ethiopia-addis-ababa-2023/company/register bağlantısında yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Firma bazlı yapılacak ön çalışmanın ardından heyete katılımı uygun görülen firmalarımız için gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, ikili iş görüşmeleri (B2B), toplantı günü öğle ve akşam yemekleri, heyet kapsamındaki transferler ve tercüman hizmeti dâhil katılım bedeli 22.000.-TL olarak belirlenmiştir. Eşleştirme firması tarafından ön değerlendirme yapılan ve katılımı uygun görülen firmalarımıza konuya ilişkin bilgilendirme e-posta aracılığıyla yapılacaktır. Ön başvuruları olumlu sonuçlanan firmalarımızın heyete katılımları, ödeme dekontlarının arge@kib.org.tr adresine ulaşmasıyla kesinleşecektir.

Söz konusu heyete ilişkin taslak program ile heyet çerçevesinde dikkat edilmesi gereken hususları içeren bilgi notu ilişik bulunmaktadır.

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
Etiyopya Genel Ticaret Heyeti Duyuru Eki.pdf 667,49 KB İndir