İHRACAT RAKAMLARI (BİN USD)

FINDIK İHRACATÇILARI YENİDEN SAHADA

FINDIK İHRACATÇILARI YENİDEN SAHADA

 

Tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 pandemisi nedeniyle uzun zamandır gerçekleştirilemeyen fiziksel etkinlikler yavaş yavaş eski temposuna dönmeye başlamışken fındık ihracatçıları da tekrar fuarlardaki yerini almaya başladı.

 

Bu bağlamda, 30 Kasım - 02 Aralık 2021 tarihleri arasında Frankfurt / Almanya'da gerçekleştirilen Food Ingredients (FI) Europe 2021 Fuarı'na Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) tarafından bir stant ile iştirak edilerek Türk fındığına ilişkin tanıtım faaliyetleri gerçekleştirildi.

 

 

Eşzamanlı olarak online ortamda da gerçekleştirilen FI Europe fuarında 135 ülkeden 800'ü aşkın firma katılımcı olarak yer alırken söz konusu fuarı gerek online gerekse fiziksel olarak 17.000 civarında gıda profesyoneli ziyaret etti.

 

KFMİB standında, Türk fındığı ile ülkemiz fındık sektörüne ilişkin tanıtıcı bilgilerin yanı sıra Türk fındık ihracatçılarının iletişim bilgilerinin de yer aldığı broşürler dağıtıldı ve fındığın doğrudan çerez olarak tüketimini yaygınlaştırmak amacıyla ziyaretçilere 20 gramlık ambalajlarda kavrulmuş fındık ikram edildi.

 

Standı ziyaret eden profesyonel firma temsilcilerine ürün portföylerine göre kullanabilecekleri fındık formlarından numuneler verilirken, ikili görüşmeler yoluyla fındık talepleri ve iletişim bilgileri alınarak fındık hakkındaki çeşitli soruları da cevaplandırıldı.

 

Öte yandan, T.C. Frankfurt Başkonsolosu Sn. Erdem TUNÇER ve T.C. Frankfurt Ticaret Ataşesi Sn. Tansu GÜNENDİ de fuar sırasında KFMİB standını ziyaret ederek gerçekleştirilen tanıtım faaliyetlerine yönelik başarı dileklerini bildirdi.

 

 

 

          

İlgili Resimler