İHRACAT RAKAMLARI (BİN USD)

KFMİB Üyeleri 20 - 23 Mayıs 2013 Tarihleri Arasında Barselona'da gerçekleştirilen INC Kongresi'ne İştirak Etti.

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Üyeleri 20 - 23 Mayıs 2013 Tarihleri Arasında Barselona'da gerçekleştirilen INC Kongresi'ne İştirak Etti.

Bu yıl 30'uncusu 20 - 23 Mayıs 2013 tarihleri arasında Barselona'da gerçekleştirilen INC (Uluslararası Sert Kabuklu Meyveler ve Kuru Meyveler Konseyi) Kongresi'ne Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet ile iştirak edildi.

Kongrede ürünler bazında rekolte tahminleri, pazar bilgileri, geçmişte yaşanan zorluklar ve geleceğe ilişkin projeksiyonlar vb. konuların görüşüldüğü yuvarlak masa toplantılarının yanı sıra soru-cevap kısmına daha çok zaman ayrılan paralel oturumlar gerçekleştirildi. Sözkonusu toplantılarda, Sert Kabuklu Meyveler ve Kuru Meyveler sektörünün uluslararası paydaşları bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunma, sektörel gelişme ve trendleri birlikte değerlendirme imkanını yakaladı.

Ayrıca, etkinlik kapsamında 20/05/2013 tarihinde INC'nin Reus / İspanya'daki yeni hizmet binasının açılışı da gerçekleştirildi. Fındık Tanıtım Grubu'nun (FTG) sponsor olduğu "Turkish Room” (Türk Odası) olarak adlandırılan ve FTG tarafından yaptırılan çini panoların da yer aldığı toplantı salonu katılımcıların büyük beğenisi ile karşılandı.

Türk Odası'nın yapımı ile ilgili olarak sağladığı desteklerden dolayı Fındık Tanıtım Grubu Başkanı Sn. Dursun Oğuz GÜRSOY'a INC Yönetim Kurulu Üyesi Jack Mariani tarafından ödül takdim edildi.

Söz konusu Kongre'ye Fındık ve Mamulleri sektörü temsilcilerinin yanı sıra T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Sn. Tarık Sönmez, Tarım Dairesi Başkanı Sn. Tayfun Kılıç, T.C. Barselona Başkonsolosu Sn. Emir Salim Yüksel ile Barselona Ticaret Ataşeleri Sn. Bekir Aslaner ve Sn. Ayfer Çomoğlu da iştirak etti.

 

İlgili Resimler