İHRACAT RAKAMLARI (BİN USD)

ORDU VE GİRESUN İLLERİNDE DÜZENLENECEK YENİ NESİL İHRACAT DESTEKLERİ VE DIŞ TİCARET EĞİTİM PROGRAMLARI

Sayın üyemiz,

Bilindiği üzere, T.C. Ticaret Bakanlığı, TİM ve TOBB koordinasyonu ve İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterlikleri ile Ticaret ve Sanayi Odaları organizasyonu altında Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri, Bakanlığın görev alanı dahilindeki konularda iş çevrelerinin bilgilendirilmesi amacıyla 2011 yılından itibaren düzenlenmektedir.

Öte yandan, 18 Ağustos ve 25 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazetelerde yayımlanan 5973 ve 5986 Sayılı İhracat ve E-İhracat Destekleri Hakkında Cumhurbaşkanı Kararları ile Bakanlıklarının Yeni Nesil İhracat Destekleri ile Prefinansman Modeli yürürlüğe girmiştir.

Bu çerçevede, Yeni Nesil İhracat Destekleri ile Prefinansman Modeli hakkında iş çevreleri nezdinde farkındalık yaratılması ve süratle desteklerin uygulanması aşamasına geçilmesini teminen ülke genelinde tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerine başlanmış olup, 2023 yılında Ticaret Bakanlığınca uygun görülen illerde fiziki olarak "Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programı” adlı eğitim organizasyonları düzenlenmektedir.

Bu bağlamda, Ticaret Bakanlığı ile Birliklerimiz iş birliği ve organizasyonu altında Ordu ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odaları ev sahipliğinde, ilişik bulunan programlar çerçevesinde 14 Haziran 2023 tarihinde Ordu Ticaret ve Sanayi Odası'nda (Adres: Bahçelievler, 295. Sk. No:8, 52200 Altınordu/Ordu), 15 Haziran 2023 tarihinde ise Giresun Ticaret ve Sanayi Odası'nda (Adres: Sultan Selim Mah., Taşbaşı Sok. D:4, 28100 Merkez/Giresun) "Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programları” gerçekleştirilecektir.

Söz konusu etkinliğe katılım sağlamak isteyen kişilerin aşağıda yer alan kayıt formunu doldurmaları gerekmektedir. Önemle bilgilerinize sunarız.

Kayıt Formu: https://docs.google.com/forms/d/1nV4qwtRoUaFH0WpBZbboKWtvRV1PIsOzmm8GsRONi4/viewform?edit_requested=true

Ordu Programı

Giresun Programı